GOF.cz je místo, kde se dozvíte odpovědi na vaše otázky. Otázky můžete pokládat jednoduše bez registrace.
Zaregistruj se TEĎ zdarma na DROPBOXU, přes odkaz dropboxprostorzdarma a získej navíc bonus 500MB

Jak na formátování textů při kopírování v Joomla?

0 hlasů


Trošku mě trápí formáty textů při kopírování v redakčním systému Joomla, cpe se tam jiný font a velikost písma než když píšu článek přímo v administratorovi. Je to vidět v sekci nářečí, dával jsem tam o víkendu německá slezská nářečí. Doma se mi to zobrazilo velkým písmem, v práci zase malým. V nabídce nemám volbu písma a velikosti. Mám nějak dopředu formátovat fonty a velikosti písma ve Wordu? Taky jsem dal tabulky k názvosloví obcí za jednotlivé okresy, některé tabulky se mi zobrazily široce a nejsou vidět. Nevím, jak to upravit.

otázáno Mar 27, 2012 napsal anonymní

1 odpověď

0 hlasů

 

V Joomle si můžete vybrat s několika druhů editorů.
 
Správa > Stránky >Můj profil > Základní nastavení > Editor
 
Každý s těch editorů ať už  WYSIWYG nebo editor kódů se chová trochu jinak. 
 
U WYSIWYG editorů je možné při editaci článku  přepnout to editoru kódu. U editoru, který je nyní nastavený jako základní (výchozí) se to dělá pomocí odkazu HTML nad editačním polem nebo tlačítkem Zapnout editor pod editačním polem. Když to občas přepnete, pak uvidíte jaký máte v textu balast. Ten se tam dostává nevhodným kopírováním textu i s formátováním původního zdroje. Formátování původního zdroje textu a původní formátování Joomla se můžou dostávat do konfliktu.
 
Pokud s textem do Joomly kopírujete i původní styl. Pak vzniká zdrojový kód plný balastu. Texty článků mají nejednotnou úpravu a to nevypadá pěkně. Později nelze centrálně měnit vzhled třeba všech odstavců nebo nadpisů apod.
 
Řešením je psát texty přímo v editoru na stránkách nebo to na web kopírovat bez původního formátování. Nejpracnější možností je dodatečně text vyčistit.  
 
Kopírování bez původního formátování:
 
  1. Pokud kopírujete pomocí klávesové zkratky CTRL+C pak místo ní použijte CTRL+Shift+C
  2. Pokud kopírujete pomocí myši pak nepoužijte Vložit, ale Vložit jako prostý text.
  3. Kopírovaný text nevkládejte do WYSIWYG editoru, ale před kopírováním si přepněte na zobrazení kódu viz výše.

 

odpovězeno Mar 27, 2012 napsal anonymní

...