GOF.cz je místo, kde se dozvíte odpovědi na vaše otázky. Otázky můžete pokládat jednoduše bez registrace.


Můžu netbook emachines nabíjet nabíječkou pro notebook Acer ?

0 hlasů

Konektor se zdá být stejný, do netbooku pasuje.
otázáno Jun 6, 2012 napsal anonymní

1 odpověď

0 hlasů

Přestože emachine je v podstatě acer, tak to neznamená, že nabíječky budou kompatibilní.  Záleží nejen na konektoru, ale také na parametrech výstupu z nabíječky. Tedy na parametrech OUTPUT. Podívejte se kolik je tam napsáno voltů (V) a ampér (A) a porovnejte to s údaji na původní nabíječce, případně na netbooku.

 

Vynásobením hodnot napětí a proudu získáme hodnotu udávající výkon napájecího adapteru (Watt – W). Obecně platí, že pro notebooky vyžadující nižší výkon (W) nebo proud (A) lze použít adapter poskytující vyšší výkon či proud avšak za předpokladu dodržení správné úrovně napětí (V) a samozřejmě také DC konektoru se správnou polaritou. Naopak napájecí adaptér s nižším výkonem v kombinaci s notebookem vyžadujícím výkon vyšší používat nelze, jinak je zdroj přetěžován a při dlouhodobém používání dříve nebo později dochází k jeho poškození.
 
Rozdíl napětí (V) by neměl být problém */- 1 volt. Na větší rozdíl velký pozor. Proud (A) by něly být stejné nebo mírně větší. Pozor na polaritu konektorů.
 
Krádkodobě jde notebook (netbook) napájet i v výrazně menší voltáží (třeba 6 V), nebude se ale dobíjet baterie a při dlouhodobém používání se zničí spínací prvky na základové desce.

 

odpovězeno Jun 6, 2012 napsal Petr (1,960 bodů)

...